wtorek, 22 listopada 2011

Design Łódź

Moda jest sztuką czy sztuka może być modą? Te dwie dziedziny od dawna się przeplatają i dobrze jest zobaczyć na takiej imrpezie jak Design week w Łodzi otwarcie organizatorów na modę postrzeganą nie tylko jako ubranie, ale jako gałąź sztuki. Wystawa, którą przedstawię to kolekcje dyplomowe studentów projektowania ubiory czy tkaniny z całej Europy.

Anna Szklińska - Politechnika Koszalińska, Wydział Wzornictwa, Wzornictwo Przemysłowe
"Wiwat Obojętności"

Wszystkie elementy kolekcji zostały zrobione z pozwijanych i zszytych ze sobą tkanin z drugiej ręki. Ubrania nie są tutaj bezimiennymi kawałkami ubrania, ale elementami mającymi swoją przeszłość. Każdy rulonik nosi ze sobą wspomnienia i przeżycia innych ludzi.

1

IMG_2226

IMG_2229

IMG_2230


Joshua Enker - Akademia Gerrit Rietveld, Wydział Mody
Bez tytułu

Seria jest wynikiem eksperymentowania z techniką flokowania na materiale Tyvek. Flokowanie? To technologia polegająca na nanoszeniu strzyżyny tekstylnej metodą elektrostatyczną na różnego rodzaju powierzchnie. A tu efekt:

IMG_2251


Oraz jego kolekcja dyplomowa inspirowana ubiorem japońskich wieśniaków. Ubrania są natomiast zszyte z resztek materiałów. "Piękno zrodzone z potrzeby". Według mnie naprawdę ciekawa.

IMG_2250

IMG_2252

Phoebe English- Saint Martin's College, Moda damska

czyli crème de la crème wystawy, mój osobisty hit. Kolekcja to efekt badania zależności między ubiorem a ruchem. Kolekcja stworzona z ręcznie szydełkowanych włosów, włosów akrylowych i gumy.

IMG_2260

IMG_2261

IMG_2263

IMG_2264

Wszystkie zdjęcia zrobił Marcin - dzięki!

1 komentarz: