czwartek, 11 lutego 2010

Bringin' 80's back!

Dosłownie wracamy do przeszłości, a jak mówi tytuł dokładnie do lat 80. Futro i kożuch są okryciami mamy M. z czasów młodości. Idealnie sprawdzały się 30 lat temu i idealnie sprawdzają się teraz, gdy na zewnątrz panuje minus milion stopni. I o ile w tym roku zima zaskoczyła kierowców, my byłyśmy przygotowane. W sieciówkach niezwykle ciężko znaleźć jest ciepły płaszcz, który byłby odpowiedni do polskich mroźnych warunków. ..Mamy wrażenie ,ze zarówno płaszcze jak i buty są przeznaczone do włosko- hiszpańsko- angielskich warunków gdzie śnieg istnieje tylko w ludowych opowieściach. Niestety u nas chodzenie w cieniutkim i przy okazji nieproporcjonalnie drogim płaszczyku z Zary grozi odmrożeniami więc mum's wardrobe czy ciucholand to idealne rozwiązania.
Pomimo tego, że oba płaszcze są prawdopodobnie starsze od nas idealnie odnajdują się w obecnie panujących trendach. Brakuje tylko cienkich koronkowych sukieneczek wystających spod futra. Ale to w następnym odcinku.

Yes we are! Our clothes were born in 80’s and they belong to M’s mum. They were as perfect 30 years ago as they are now, when the temperature outside is about minus bilion degrees. Besides it’s extremaly hard to find in Zara or H&M coat which will suit to our climat conditions. Shoes and cloths make the impression, that they are made for spanish, italian or english winters,where snow can be find only in fairy tales. In Poland wearing those coat’s may result in frostbites so choosing mum’s wardrobe is a way better solution.
Although both fur and the sheepskin are older than as they have easily fund their places in current tendencies.

aig2

aig1

gosia

asia

a3

nogi

A.
sheepskin coat- mum's wardrobe
necklace - Primark
bag - Sisley
shoes - Olimpia

M.
fur- mum's wardrobe
dress - New Yorker
box purse - vintage
leggins - H&M
gloves - H&M
shoes - Reserved

9 komentarzy:

 1. A. świetnie skomponowany strój,w ktorym naprawdę Ci do twarzy; M - nie przekonuje mnie chusta, wg mnie jest zbyt prosta lub zbyt prosto nałozona, przez co całosc wydaje sie niedopracowana. pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. futra noszą piękne zwierzęta i obrzydliwi ludzie...

  OdpowiedzUsuń
 3. i pewnie dlatego futro, które jest w rodzinie od dawna lepiej wyrzucić co?

  OdpowiedzUsuń
 4. genialne stylizacje, wyglądacie fantastycznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. wyglądacie kapitalnie!
  wow

  te skarpetki w serduszka, hah, slodkie ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie połączona klasyka futra z nowoczesnością kolorowych getrów :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. OMG!!!!Ladies, you look AWESOME!
  M. absolutely great, I love your outfit.
  A. at first I wasn't sure, but then I saw...your dress...dream! <3
  Nice blur.

  Lots of love,
  fashion abuse

  OdpowiedzUsuń
 8. Zima rzadko zaskakuje kierowców. DROGOWCÓW - częściej :]

  OdpowiedzUsuń
 9. dziewczyny, swietnie! super blog, stylizacje mnie sie podobaja, no, za kozuchami nie przepadam,ale i tak wam sie wpasowaly. pozdrawiam
  Magda

  OdpowiedzUsuń