środa, 19 maja 2010

Fashion Week Part II

W ciągu trzech pozostałych dni tygodnia mody widziałyśmy niezliczoną ilość kolekcji. Największe uznanie według nas należy się Maldororowi, który jest absolutnym idolem M. To jeszcze nie w pełni doceniony choć już znany projektant, którego dzieła są połączeniem świetnego rzemiosła-krawiectwa oraz dekonstruktywizmu. Jego sukienki przedstawiają umierające piękno, estetykę brzydoty w idealnym ujęciu. Są dla kobiet, które nie zadowalają się ciągłymi interpretacjami tych samych trendów a rozumieją, że tworzenie ubrań to jedna z dziedzin sztuki.

mald

Jeśli chodzi o casual to na pierwszym miejscu plasuje się Ania Kuczyńska, która geometrycznymi cięciami stworzyła świetną kolekcję. Oszczędna, pozbawiona zbędnych aplikacji czy sztucznych ozdobników kolekcja składała się z ubrań,które chciałybyśmy widzieć na ulicach. Wygodnie i stylowo zarazem. Szczególne punkty projektantka zdobyła dzięki męskim zestawom dla facetów chcących dobrze wyglądać nie narażając się na śmieszność czy przesadę. Ubrania stonowane a jednocześnie bardzo ciekawie i nowatorsko skrojone.

z7863907X,Anna-Kuczynska---Fashion-Week-Poland-2010

Za najlepiej wykończoną kolekcją można bez wątpienia uznać prace Natashy Pavlushenko. Jak projektantka sama mówiła, oddała hołd rzemiosłu krawieckiemu lat 20. i 30. Trudno byłoby się z nią nie zgodzić. Szczególnie zachwyciły nas idealnie leżące spodnie. Całość bazowała na klasycznych krojach jednak z dodatkiem nowoczesności, istne połączenie surowości Prady z estetyką Miu Miu.

IMGP0046

IMGP0064

Polecamy również obejrzenie kolekcji Marty Wiatrowskiej,której sukienki utrzymane w pastelowych kolorach przedstawiały się na modelkach niczym czyste idee.

Pogodziłyśmy się z wiecznym deszczem, który jak w "Stu latach samotności" pada już chyba z 10 lat i w końcu wyjdziemy zrobić zdjęcia do następnego posta. Tymczasem pokazujemy ubranie M. z ostatniego dnia FW.

IMGP0123

IMGP0159

M.
blazer- Reserved
nightshirt- Cubus
body- Esotic
shoes- Bata

1 komentarz:

 1. Ania Kuczyńska rulez!
  zapraszam do siebie, od niedawna się rozkręcam:
  http://thefashionreflections.blogspot.com/
  Komentarze refleksje uwagi - wszytko mile widziane!:)
  Pozdrawiam,
  Karla

  OdpowiedzUsuń